Trajekt vs. tunel

Cesta přes kanál La Manche

Kromě letecké dopravy existují pro zájezdy do Velké Británie dvě možnosti zdolání kanálu La Manche – tradiční cesta trajektem nebo modernější cesta Eurotunnelem. Každá z obou variant má své výhody a záleží na tom, která je Vám bližší. Při školních zájezdech standardně nabízíme obousměrnou cestu trajektem.  Na přání však rádi zařídíme Eurotunnel nebo cestu tam trajektem a zpáteční cestu tunelem. 

Cesta trajektem

Cesta trajektem je tradičním způsobem, jak překonat kanál La Manche. Za normálních podmínek trvá cesta na nejkratší trase Calais – Dover přibližně 90 minut.

Po najetí autobusu do obřího podpalubí trajektu vystoupí cestující na paluby pro cestující (z bezpečnostních důvodů není cestujícím během plavby dovoleno zůstat v autobuse). Na palubách je cestujícím k dispozici kavárna, restaurace, směnárna (kurzy zde však nejsou výhodné) a samozřejmě místa k sezení. Nechybí ani duty-free shop se suvenýry, občerstvením a parfémy – platit lze platebními kartami, britskými librami a eury. 

Jednu z největších výhod cesty trajektem představuje možnost návštěvy otevřené paluby s úžasnými výhledy na moře. Jedním z nejkrásnějších zážitků z cest do Anglie je pohled na Bílé doverské útesy při připlouvání do Doveru (zvláště za hezkého počasí). Tyto křídové útesy byly obvykle to první, co lidé přijíždějící do Anglie viděli, a daly tak vzniknout anglickému pojmenování Albion.

Při nočních plavbách (na delších trasách, např. Rotterdam – Hull či Amsterdam – Newcastle) nabízíme možnost ubytování cestujících v kabinách s vlastním sociálním zařízením, které podstatně zvyšují komfort a zážitek z cestování.

 

Cesta Eurotunnelem

Zajímavou alternativou k tradiční trajektové dopravě je od roku 1994 Eurotunnel, při jehož slavnostním otevření byla přítomna anglická královna Alžběta II. a francouzský prezident Francois Mitterrand.

V současnosti třetí nejdelší železniční tunel na světě spojuje francouzské Calais a anglické městečko Folkestone. Jeho celková délka je 50 km (z toho 38 km vede pod mořským dnem; průměrná hloubka tunelu je 45 m pod mořským dnem) a cesta tunelem trvá přibližně 35 minut. Zajímavostí je, že lokomotivy vodící vlaky Eurotunnelem byly zkoušeny na českém Železničním zkušebním okruhu Cerhenice (nedaleko Kolína).

Autobusy společně s cestujícími najedou do speciálního vlaku, který je tunelem přepraví. Cestující mohou zůstat na palubě autobusu nebo vystoupit do vagónu. V přední i zadní části vlakové soupravy jsou toalety.

Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz