SVY20H6 - Švýcarsko - odborná exkurze

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
vícelůžkový pokoj
8 690 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z Českých Budějovic ve večerních hodinách; noční přejezd SRN

2. den

ráno příjezd Švýcarska: Ženeva:  CERN – prohlídka muzea Evropské organizace pro jaderný výzkum, v současné době se zde provádějí výzkumy menších částic, než je atom; obří urychlovač částic LHC je monumentální projekt a stojí za to se dozvědět více o jeho historii, provozu i výsledcích výzkumu; prohlídka centra Ženevy, s největším vodotryskem v Evropě Jet d´Eau. Zážitkem je hodinová plavba lodí po jezeře. Na závěr navštívíme město Lausanne, které je neoddělitelně spjato s moderním olympijským hnutí a je sídlem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a také domovem jedinečného Olympijského muzea, které si prohlédnete – ubytování v Leysin

3. den

po snídani pojedeme do Montreux, místa konaní slavného jazzového festivalu, na nábřeží si prohlédneme sochu zpěváka Freddiho Mercuryho od české sochařky Ireny Sedlecké. Další zastávkou bude 4 km vzdálen hrad Chillon. Gastronomickými zážitky jsou exkurze v čokoládovně Maison Cailler v Brocu a ve výrobně tradičního sýru Gruyrère ve stejnojmenném městečku. Po prohlídce zpět na ubytování v Leysin.

4. den

po snídani prohlídka Sionu (tradiční vinařské město se dvěma hrady), magnetem dne bude největší hydroelektrárna ve Švýcarsku - Grande Dixence Dam, jejíž jednolitá hráz, nejvyšší na světě, dosahuje výšky 285 m a zadržuje vody malebného jezera Lac des Dix. Během pěší prohlídky s průvodcem, doprovázené zvukovými a světelnými efekty, se mohou návštěvníci dostat až do samotného srdce této ohromné průmyslově-technické stavby. Hydroelektrárenský komplex Cleuson-Dixence je svým ročním výkonem přibližně 2000 GWh schopný napájet až 400 000 švýcarských domácností. Ubytování v okolí Vispu. Večeře.

5. den

po snídani odjezd proti proudu řeky Rhony do průsmyku Grimsel, krásné výhledy na rhonský ledovec. Sjedeme do údolí odkud druhou nejprudší kolejovou lanovkou v Evropě Gelmerbahn, která v některých místech stoupá o neuvěřitelných 106 %, přijedeme ke stojmennému jezeru. Odtud pohodovou cca hodinovou pěší túrou se dostaneme k našemu autobusu. Zážitek i přesto, že jízdenka je dražší, je tak jedinečný, že na něj jen tak nezapomenete. Před samotným nástupem do lanovky se pokocháme pohledem z lanového mostu do soutěsky řeky Aary do hloubky 70 metrů. U Meiringenu se lanovkou dostaneme k vodopádu, kde podle autora Sherlocka Holmese Arthura Conana Doyla literární hrdina zahynul. Uvidíme zde také přečerpávací přehradu. Po prohlídce odjezd přes Švýcarsko do ČR.

6. den

příjezd do Českých Budějovic v nočních hodinách

Poznámka

Cena zájezdu platí při minimální počtu 42 přihlášených klientů. Při nižším počtu se bude adekvátně navyšovat.

Cena obsahuje

doprava busem, 3 noci ubytování v hotelu s polopenzí (snídaně a večeře), služby průvodce, pojištění CK proti úpadku, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

Cena neobsahuje

vstupné (cca 100 CHF)

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o.

Švýcarsko - Ženeva - Jet d´Eau
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Ženeva - pohled na město
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Lausanne
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Montreux - socha Freddie Mercuryho
© Dreamstime.com
Hrad Chillon
© Dreamstime.com
Švýcarsko - sýr Gruyrére
© Dreamstime.com
Švýcarsko - vinařská oblast Sion
© Dreamstime.com
Švýcarsko - přehrada Grande Dixence Dam
© Dreamstime.com
Švýcarsko - přehrada Grande Dixence Dam
© Dreamstime.com
Švýcarsk - průsmyk Grimsel
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Reinbašsské vodopády
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz