Český ráj a Babiččino údolí

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
osoba
2 590 Kč/osobu
autobusem
polopenze
různé

TOTO JE POUZE VZOROVÝ ZÁJEZD - NEREZERVUJTE!

V případě zájmu o konkrétní zájezd nebo konkrétní termín nás prosím kontaktujte na některém z následujících emailů:

Popřípadě na některém z telefonních čísel:

  • - 386 350 220 (České Budějovice)
  • - 224 827 100 (Praha)

Alternativa místo hradu Trosky a Turnova: polodenní program navštěva barokního loveckého zámečku Humprecht u Sobotky, který je postavený na kruhovém půdorysu jako napodobenina Galatské věže v Istanbulu. Projdeme se vesnickou památkovou rezervací Vesec u Sobotky s unikátně dochovaným souborem staveb pojizerských roubenek. Zastavíme se také u Cimrmanovy lavičky, kde byl mistr 26. 7. někdy kolem roku 1914 naposledy spatřen. Pěšky (4km) dojdeme údolím Plakánek k hradu Kost, jednomu z nejzachovalejších gotických hradů, který se mohutně vypíná na pískovcovém ostrohu uzavírajícím tři údolí Českého ráje.

Program zájezdu

1. den

dopoledne přijedeme do starobylého Jičína, Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Procházka centrem města, kde uvidíme známou Valdickou věž a Ramcajsovu ševcovnu. Bude následovat skalní město Prachovských skal, jedna z nejstarších přírodních rezervací v ČR. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, vystoupáme po schodištích vytesaných do skály a protáhneme se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany velkého prohlídkového okruhu. Ubytování.

2. den

Budeme pokračovat v poznávání Českého ráje, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme pěšky k hradu Valdštejn a Hruboskalnímu městu, které je proslavené scénami z řady českých pohádek. Dojdeme až k zámku Hrubá skála, kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu Trosky. Poté již přejedeme na hrad Trosky, kterému dominují dvě věže Panna a Baba. Za pěkného počasí je z vyhlídky věže Panna vidět i Prahu, České středohoří či Krkonoše. Dle zájmu můžeme zařadit do programu i prohlídku nedalekého Turnova s Galerií Granát, kde se nám představí jeden z nejslavnějších produktů této oblasti – polodrahokam český granát. Ubytování.

3. den

Po snídani přejedeme do Ratibořic a navštívíme Babiččino údolí. Vydáme se procházkou kolem Rudrova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Podíváme se i k Ratibořickému zámku, který byl majetkem vévodkyně Zaháňské, a kde se odehrává příběh Barunky od BoženyNěmcové. Poslední zastávkou exkurze bude návštěva zoologické zahrady Safari park ve Dvoře Králové, která je zaměřená na africká zvířata. Vedle klasické pěší pochůzkami mezi expozicemi zoo návštěvníkům umožňuje část safari také projížďku mezi zvířaty upravenými turistickými autobusy. Návrat ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

autobusovou dopravu, 2x ubytování v chatkách/mládežnický hotel (vícelůžkové pokoje), 2x polopenzi, služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o.

Česká republika - Babiččino údolí
© Dreamstime.com
Česká republika - Prachovské skály
© Dreamstime.com
Česká republika - Trosky
© Dreamstime.com
Česká republika - Hruboskalsko
© Dreamstime.com
Česká republika - hrad Kost
© Dreamstime.com
ZOO Safari Dvůr Králové
© ZOO Safari Dvůr Králové
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz