Často kladené dotazy

Jak vysoké jsou vstupy na jednotlivé zájezdy?

Výše vstupů je velmi proměnlivá. Vždy záleží na dohodě mezi cestovní kanceláří a pedagogy. Výše vstupného se velmi liší i v jednotlivých destinacích. Obecně platí, že na vstupy je nejnáročnější Velká Británie.

Jsou od dětí vyžadovány cestovní doklady?

Ano. Každý cestující je povinen mít s sebou platný cestovní doklad – cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji. Tyto doklady musí být platné po celou dobu zájezdu. Z organizačních důvodů jsou v některých případech některé údaje o cestovních dokladech vyžadovány ještě před samotným odjezdem.

 

 

Může v rámci školního zájezdu vycestovat žák, který nemá české občanství?

Ano. Pro všechny občany ostatních zemí EU nebo USA platí stejné podmínky, jako pro občany České republiky. V případě občanů tzv. „třetích zemí“ (především Ukrajina, Rusko a Vietnam) je však nutné mít s sebou vyplněný speciální formulář, který vydává cizinecká policie. Tento formulář musí být podepsaný ředitelem školy a potvrzený cizineckou policií. To platí i v případě, že účastník zájezdu má trvalý pobyt v České republice, ale je občanem např. Vietnamu.

Dá se ve Velké Británii platit eury?

Pouze výjimečně. Doporučujeme mít s sebou rozhodně britské libry. Nejlepší je vyměnit si dostatečné množství hotovosti ještě před odjezdem, protože kurz britské libry vůči české koruně je výhodnější než vůči euru. Výměna peněz v centru Londýna není výhodná. Na místě je možné vybírat peníze z bankomatů pomocí platebních karet. Drtivá většina obchodů akceptuje platební karty vydané v České republice. Nezapomeňte si však vzít s sebou i malé částky v eurech – během cesty do Velké Británie budeme zastavovat u motorestů, kde budete eura potřebovat např. na toalety (cca 0,70 €). 

 

 

Na co si dát pozor při balení zavazadel?

Především upozorňujeme na skutečnost, že pohyb po městě s nožíky, pepřovými spreji a dalšími podobnými věci je v Británii ilegální. Během zájezdu jsou při různých příležitostech (např. vstup do památek) prováděny bezpečnostní prohlídky. V případě, že by byly takové předměty nalezeny, budou zabaveny a záležitost může být předána k řešení policii!

Nezapomeňte, že v Británii mají jiný tvar zásuvek a pro naše elektrické přístroje (vč. nabíječek mobilních telefonů) je zapotřebí adaptér (lze ho zakoupit i na místě za cca 5-7 GBP).

Upozorňujeme také na možnost kapesních krádeží. Cestovní doklady by studenti nikdy neměli mít s sebou ve městě. Je dobré ho ponechat v autobuse nebo na pokoji. Důležité je také rozdělit si hotovost tak, aby nebyla všechna na jednom místě, popř. mít s sebou vždy jen přiměřené množství hotovosti na jeden den.

Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 386 350 220
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz